marzec 21, 2019

Instalacje elektryczne, Automatyka KNX

KOMPLEKSOWE USŁUGI ELEKTRYCZNE ORAZ AUTOMATYKA BUDYNKOWA W STANDARDZIE KNX

Firma Al-Pat z Bytomia to specjaliści w zakresie projektowania oraz montażu instalacji elektrycznych i automatyki budynkowej w standardzie KNX. Doceniamy innowacyjne rozwiązania i chętnie wprowadzamy je w życie. Inteligentny dom lub biuro może być na wyciągnięcie ręki!
Nasza oferta obejmuje m.in.:

montaż instalacji elektrycznych
modernizacja instalacji elektrycznych
projektowanie i montaż instalacji inteligentnego budynku w systemie KNX
projektowanie, montaż, uruchamianie instalacji sterowania oświetleniem w systemach: DALI, DMX, 1-10V
projektowanie i montaż instalacji alarmowych
projektowanie i montaż instalacji przeciwpożarowych
sieci LAN, Wi-Fi
telewizję przemysłową
domofony i wideofony
przyłącza kablowe
pomiary elektryczne
instalację sieci średnio i niskonapięciowych
AUTOMATYKA BUDYNKOWA KNX
Od 2011 roku zajmujemy się budową oraz adaptacją tzw. inteligentnych budynków w systemie KNX. Jest jedyny na świecie otwarty standard zarządzania i kontroli budynków, który spełnia normy: ISO/IEC 14543-3, CENELEC EN 50090, CEN EN 13321-1, GB/Z 20965, ANSI/ASHRAE 135. KNX nie jest jedynie instalacją elektryczną, ponieważ jednym z jej głównych zadań jest integracja różnego typu instalacji budynkowych, m.in.:
oświetlenia – (programowanie „scen świetlnych” przełączanych w zależności od sytuacji),
HVAC – ( ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja- niezależne sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach co ma bardzo duży wpływ na oszczędność),
rolety, żaluzje, karnisze,
alarmy,
Multiroom.
System automatyki budynkowej KNX umożliwia sterowanie wszystkimi instalacjami domowymi za pomocą smartfona, tabletu lub komputera podłączonego do Internetu, co jest niezwykle wygodne, a ponadto stwarza dodatkowe możliwości konfiguracji i powiązań między poszczególnymi elementami.
Na chwile obecną w ofercie znajduje się około 7000 produktów KNX, wytwarzanych przez 300 producentów (ABB, JUNG, GIRA, BERKER, HAGER, WAGO, THEBEN oraz wielu innych)
Dzięki technologii KNX jesteśmy w stanie wysterować prawie każdym urządzeniem.
Ponieważ chcemy się dzielić zamiłowaniem do nowych technologii, chętnie służymy poradą i pomocą w doborze rozwiązań najlepiej dopasowanych do Państwa indywidualnych potrzeb. Wszystkie instalacje elektryczne i instalacje automatyki budynkowej projektujemy i wykonujemy w taki sposób, by były trwałe, bezawaryjne i funkcjonalne, a koszty ich montażu i eksploatacji – jak najniższe.
Naszymi klientami są osoby prywatne oraz firmy z całego woj. śląskiego, opolskiego i małopolskiego. Zapraszamy do kontaktu i współpracy.
​Szczegółowych informacji udzielamy telefoniczne, mailowo lub osobiście.

Zachęcamy do kontaktu i zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Instalacje elektryczne i automatyka budynkowa tylko z firmą Al-Pat!